Fillimi / Produktet / Vitaslim BEAUTY

Kompleks unik nga vajra natyrore,
vitamina dhe antioksidantë

Përbërja e Vitaslim BEAUTY është një kombinim i veçant për të përforcuar efekti i çdo përbërseje.

Vaji nga Borago officinalis ndihmon përforcimin e lëkurës, kockave dhe thonjtë. Mban pamjen e freskët të lëkurës duke e hidratuar dhe e ushqyer. Përmirëson rigjenerimin e qelizave të lëkurës, sikurse në këtë mënyrë ruan lëkurën elastike, e rrafsht dhe me pamje rinore.

Vaji nga aguliçeja e mbrëmjes përmirëson funkcionet e lëkurës. Ai përmban omega-6 esenciale, acide yndyrore të pangopura që kontribojnë për rigjenerimin e qelizave të reja të lëkurës. Ka veti antioksidante.

Vaji i grurit është një kombinim i vlefshëm i omega-6 dhe omega-3 acide yndyrore. Testet klinike tregojnë se ai përmirëson hidratimin e lëkurës, forcon rrënjat e flokut dhe në këtë mënyrë zvogëlon rënien e flokëve.

Astaksantini është një antioksidant i fuqishëm natyror. Me veprimin e tij ruan funksionimin normal të qelizave dhe indeve. Parandalon nga dëmtimi lëkurën, flokët dhe thonjtë duke thithur dhe neutralizuar rrezet e dëmshme ultravjollce të diellit.

Vitamina E përmirëson furnizimit me gjak të lëkrës së flokëve duke ndihmuar rritjen e flokëve. Mbështet vitalitetin e qelizave dhe tregon veprim antioksidant.

Koenzimi Q10 tregon efekte antioksidante duke reduktuar plakjen qelizore. Mbështet pamjen rinore dhe estetike të lëkurës, kontribon për zvogëlimin e rrudhave rreth syve.

Luteini është antioksidant i njohur me efekt të sprovuar për forcimin e lëkurës, e flokëve dhe të thonjve. Përmirëson hidratimin dhe elasticitetin e lëkurës, siguron lëkurë e rrafshët dhe e mëndafsht.

Vitamina A stimulon aktivitetin e keratinproteinave dhe kolagjenit, të cilat luajnë një rol të rëndësishme në formimin e lëkurës, flokët dhe thonjtë.

Seleni ruan elasticitetin e indeve dhe përmirëson aktivitetin e lëkurës së kokës. Ndihmon për eliminimin e zbokthit. Kontribon për parandalimin e paraqitjes së tij.

Vitamina D3 luan një rolë të rëndësishëm në rregullimin e veprimtarisë së organeve dhe sistemeve në trupin e njeriut. Ndihmon në riprodhimin e qelizave të reja.

PËRBËRJA

PËRMBAJTJA
në 1 kapsulë

Vaj nga borago (Borago officinalis oil)   300 mg
Vaj nga aguliçeja e mbrëmjes (Oenothera biennis oil)   100 mg
Vaj gruri (Lipowheat oil)   50 mg
Vaj nga tokotrienolë/tokoferolë
(Tocotrienols/Tocopherols oil)
  10 mg
Astaksantin (Astaxanthin)   10 mg
Vitamina E (si D-alfa-tokoferolë /Tocopherol D Alpha)   10 mg
Koenzim Q10 (Co-enzyme Q10)   5 mg
Lutein (Lutein)   5 mg
Vitamina A (si retinol palmitat/ Retinol palmitate)   160 µg RE
Selen (si selenat sodiumi/ Sodium selenate)   50 µg
Vitamina D3 (si kolekalciferol/ Cholecalciferol)   5 µg
Lënde ndihmëse: silikon dioksid  

Mësoni më shumë