Дома / Производи / Vitaslim LIGHT

Лесна формула со силно дејство

Vitaslim LIGHT е “најпрепорачаниот производ за слабеење од фармацевтите” покажува истражувањето на “Фарма Бренд”. Тој овозможува двојно полесно и брзо намалување на тежината без драстични промени во начинот на живот.

Неговата ефикасност се должи на неговата формула која вклучува само две состојки – PinnoThin™ и CLA. Тие работат во две важни насоки при слабеењето – намалување на внесот на храна и зголемување на согорените калории.Природните состојки делуваат многу по-брзо и во целост, бидејки се во специјална течна форма (патентирана технологија Licaps® на Capsugel).

Помалку храна без гладување

Благодарение на PinnoThin™, Vitaslim LIGHT го потиснува чувството на глад и така ефикасно заштитува од прејадување. Го засилува осетот на ситост и го балансира хранењето. Помага за лесно заситување со значително помала количина на храна. Резултатот е помалку внесени калории без осет на глад.

Топење на маснотиите

Второто дејство на Vitaslim LIGHT е согорување на маснотиите.Активната состојка CLA го подобрува метаболизмот и размената на материи и го забрзува топењето на поткожните масни наслаги. Таа ги претвора мастите во мускулна маса. Телото станува оформено и убаво. Vitaslim LIGHT ги согорува мастите и при мирување на телото (дури и во сон)

Како се пие Vitaslim LIGHT?

1-2 капсули 3 пати дневно еден час пред јадење со поголема количина на вода. За подобар и траен резултат да се зема секојдневно најмалку 3 месеци.

Контраиндикации: Не се познати. Се препорачува бремени и доилки да се консултираат со лекар пред употреба. Не се препорачува кај лица склони кон алергии од рибини производи (капсули од рибин желатин).

Побарајте и во аптеките!

* Vitaslim LIGHT е “Најпродаван производ за слабеење” за 2011 г. според податоци на IMS Health.

naturality MK